Serwisy streamingujące muzykę pojawia się jak grzyby po deszczu. Po wielkim sukcesie Spotify, setki firm weszły w działkę strumieniowego przesyłania muzyki. Jedną z takich firm jest Line Music z Korei Południowej.

Line Music (stylizowana jako LINE MUSIC) to oparta na subskrypcji usługa strumieniowego przesyłania muzyki firmy Line Corporation, która łączy istniejącą aplikację Line Messenger z systemem rozrywki, dzięki któremu użytkownicy mogą nie tylko przesyłać strumieniowo muzykę na żądanie, ale także udostępniać muzykę bezpośrednio do Line messenger. Aplikacja Line Music to alternatywna wersja Naver VIBE w Korei Południowej.

Sprawdź: profesjonalne słuchawki do słuchania muzyki

Line Music History

W grudniu 2014 r. Line Corporation ujawnia swój plan rozszerzenia oferty produktów Line poza usługę przesyłania wiadomości, aby zapewnić kompleksowy portal rozrywkowy do korzystania z mediów. Plan ten został opracowany w październiku 2014 r., a ekspansja została ogłoszona podczas corocznej imprezy Line. W tym samym czasie firma ogłasza również wprowadzenie usługi online Manga, a także nowych przedsięwzięć związanych z grami, z inwestycją w dział strumieniowania muzyki o wartości 480 milionów jenów. Line Corporation na wczesnym etapie podpisała umowy z Sony Music Japan i Avex Group, aby umożliwić strumieniowanie ich utworów w ich usługach po uruchomieniu usługi. W tym samym miesiącu Line Corporation przejęła MixRadio od Microsoft w celu ekspansji na światową branżę muzyczną. Line Corporation stwierdziła jednak, że MixRadio będzie nadal działać niezależnie od firmy macierzystej.

Line Music została początkowo uruchomiona w Tajlandii, gdzie Tajlandia jest drugim co do wielkości udziałem w rynku komunikatorów internetowych na świecie po Japonii, z 33 milionami zarejestrowanych użytkowników korzystających z tej usługi w porównaniu z rynkiem japońskim z 58 milionami zarejestrowanych użytkowników. Line podpisała kontrakty z głównymi wytwórniami w Tajlandii, takimi jak RS Music, BEC-TERO, SpicyDisc i What The Duck, aby umożliwić strumieniowanie ich utworów w tym serwisie. 25 sierpnia 2016 r. Line Thailand ogłosiła zamiar zamknięcia i przejścia na Line TV w dniu 1 października 2016 r.

11 czerwca 2015 r. Line Corporation uruchomiła Line Music w Japonii, z nowymi umowami z dużymi wytwórniami, takimi jak Warner Music Group, Universal Music Group i King Records. 10 lipca 2019 r. Line Corporation rozpoczęła świadczenie usługi Line Music na Tajwanie.

Czytaj także: Reut Rivka Shabi

Line Music — główne parametry

W chwili premiery Line posiadała 1,5 miliona licencjonowanych utworów z 30 wytwórni muzycznych i wydawców na całym świecie. Ale firma poszerzyła swój katalog do 30 milionów licencjonowanych utworów w 2016 roku. Jedną z głównych cech Line Music jest integracja z Line Messenger, dzięki której użytkownicy mogą wysyłać utwory muzyczne lub listy odtwarzania do znajomych, lub grupy czatowej w Line Messenger. Ponadto użytkownicy mogą przesyłać strumieniowo muzykę jednocześnie z osobą, z którą rozmawia, w celu jednoczesnego słuchania muzyki. Wszyscy użytkownicy, którzy nie subskrybują żadnej subskrypcji Line Music, mogą odtwarzać muzykę tylko przez 30 sekund. Line Music jest obecnie dostępna w Japonii, Tajlandii i na Tajwanie. Line Music udostępnia różne typy kont, różniące się w zależności od kraju. Obecnie Line Music oferuje bezpłatne konto na Tajwanie.

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *